(089) 534 00 50 hospicjum@hospicjum.artneo.pl

Wizyta pierwszej damy

Nadszedł czas na obiecaną relację i zdjęcia

Trudno nam opisać wszystko, co się działo i oddać wspaniały, ciepły, serdeczny klimat tego dnia, napiszemy więc tylko w kilku słowach co i jak, a resztę niech Wam opowiedzą nasze zdjęcia.

W czasie wizyty Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser-Dudy w naszej Caritas odbyły się aż 4 różne spotkania.

Pierwsze z nich dotyczyło budowy Hospicjum stacjonarnego. Pani Prezydentowa od początku bardzo wspiera nasze działania w kierunku powstania tego dzieła i chciała dowiedzieć się, jak wyglądają bieżące prace i potrzeby oraz dalsze plany związane z powstającym Hospicjum.

Drugim spotkaniem było spotkanie z pacjentami Hospicjum Domowego, ich rodzinami oraz personelem Hospicjum. Rodziny pacjentów opowiedziały Pani Prezydentowej historie swoich dzieci oraz współpracy z Hospicjum, personel miał okazję opowiedzieć o swojej pracy i zaangażowaniu. Na koniec spotkania dzieci wręczyły Pierwszej Damie RP ozdoby świąteczne przygotowane przez mamy naszych pacjentów. Na zakończenie spotkania nie zabrakło drobnych upominków dla dzieci i wspólnych zdjęć.

Kolejną grupą, z którą spotkała się Pierwsza Dama RP były mieszkanki Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz ich dzieci. Mieszkanki podzieliły się z Panią Prezydentową swoimi historiami, nasze pracownice opowiedziały o działaniu Ośrodka, a dzieci wręczyły Pierwszej Damie przygotowane laurki i upominki. Spotkanie zakończyło się wręczeniem mamom i dzieciom drobnych prezentów oraz wspólnym zdjęciem.

Ostatnim spotkaniem było spotkanie z wolontariuszami i pracownikami Caritas. Opiekunowie wolontariatu i wolontariusze opowiedzieli Pierwszej Damie o różnych inicjatywach, które podejmują na co dzień. Była też okazja do zadawania Pierwszej Damie pytań na dowolne tematy, z której to okazji dzieci chętnie skorzystały. Na koniec oczywiście nie zabrakło podziękowań, życzeń i wspólnych zdjęć.

Bardzo dziękujemy Pierwszej Damie RP pani Agacie Kornhauser-Dudzie za wizytę, poświęcony czas i uwagę, okazane ciepło i serdeczność. Był to dla nas wyjątkowy czas, który będziemy długo wspominali

wizyta pierwszej damy10 wizyta pierwszej damy11 wizyta pierwszej damy12 wizyta pierwszej damy13 wizyta pierwszej damy14 wizyta pierwszej damy15 wizyta pierwszej damy2 wizyta pierwszej damy3 wizyta pierwszej damy4 wizyta pierwszej damy5 wizyta pierwszej damy6 wizyta pierwszej damy7 wizyta pierwszej damy8 wizyta pierwszej damy9